Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanym przez Nasz Żłobek konkursie pt: “Segreguj z uśmiechem” w ramach realizowanego Projektu Edukacji Ekologicznej pn: “Podróże do zaczarowanego eko-ogrodu Krasnali”.

Konkurs polega na wymyśleniu i przygotowaniu wspólnie z dziećmi uczęszczającymi do naszej placówki ciekawego i zabawnego pojemnika do segregacji odpadów. Poniżej zamieszczony jest regulamin konkursu. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Dla uczestników przewidziane są nagrody ico buzia

Konkurs "SEGREGUJ Z UŚMIECHEM" w ramach realizacji programu Edukacji Ekologicznej dla Gminy Polkowice na lata 2015 – 2021, dla rodziców i dzieci uczęszczających do Żłobka Miejskiego  nr 1 „Krasnal” w Polkowicach.

 

 

 ****************************************************

 

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, a motywem przewodnim jest hasło: "Przywrócić naszą Ziemię".

 

Nasze Krasnale mają jeszcze całe długie życie przed sobą, dlatego muszą dbać o swoją planetę, żeby im ona na to długie życie starczyła. Obchodzony 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi w naszym Żłobeczku jest bardzo ważnym dniem. Maluszki aktywnie włączyły się w obchody.


Światowy Dzień Ziemi doskonale wpisał się również w nasz harmonogram Programu Edukacji Ekologicznej, który w naszym żłobeczku realizujemy pod nazwą „Podróże do zaczarowanego eko-ogrodu Krasnali”. Dzieci porządkowały dziś nasz przyżłobkowy ogród, dokarmiały ptaszki w karmnikach oraz sprawdzały, czy w naszych budkach lęgowych są już mali mieszkańcy. We wszystkich grupach odbyły się też inne zajęcia, podczas których maluszki razem z Paniami opiekunkami przygotowywały plakaty oraz sadziły roślinki. Wszystkie te działania były również związane z obchodami naszego Polkowickiego Dnia Ziemi.

 

Zdjęcie przedstawiające dwie dziewczynki przy ściance z napisem "Dzień Ziemi"

Zdjęcie przedstawiające dzieci wraz z opiekunką przy drzewie z karmnikiem

Dwoje dzieci w ogrodzie z workiem na śmieci

 

Troje dzieci i opiekunka podlewający w sali cebulki roślin posadzonych w doniczkach

 

Dzieci siejące nasionka w wytłaczankach wypełnionych ziemią

 

Grupa dzieci na podłodze ogląda ilustracje

 

Grupa dzieci siedząc na podłodze ogląda plakat z planetą Ziemią

 

Grupa dzieci siedzi na podłodze, po środku jedno z dzieci wraz z opiekunką odbija rękę na plakacie z planetą Ziemią

 

 

****************************************************

 

Dzieci z naszego żłobeczka zawieszały 3 marca budki lęgowe dla ptaszków, które zostały nam przekazane przez Wydział Ochrony Środowiska z Urzędu Gminy Polkowice. Dzieciaczki będą obserwować jak ptaszki się zadamawiają i dorastają. To ciekawe doświadczenie dla naszych Krasnali, które biorą aktywny udział w gminnym programie edukacji ekologicznej

  

Dzieci wraz z opiekunką w parkuDzieci przyglądające się budce lęgowej
Grupa dzieci i opiekunka z budka lęgowąBudka lęgowa na drzewie
Mężczyzna wieszający budkę lęgową na drzewieBudka lęgowa na drzewie