O nas

Żłobek Miejski nr 1 „Krasnal” w Polkowicach istnieje od 1972 roku. Wieloletnie doświadczenie, profesjonalny personel oraz nowoczesne i bezpieczne sale pobytu są gwarantem najwyższej jakości opieki. Staramy się, aby dzieci traktowały nasz Żłobek jak swój drugi dom.

 
… dzieci są najważniejsze!

Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie, zaspokajamy jego potrzeby, poznajemy i szanujemy jego zamiłowania. W placówce zapewniamy maluszkom warunki do prawidłowego rozwoju psychicznego i fizycznego stosownie do ich wieku i potrzeb, kształtujemy ich umiejętności pracy w grupie, ale uczymy też właściwych zachowań nie zapominając o kreowaniu indywidualnego rozwoju dziecka. Staramy się rozwijać potencjał każdego malucha poprzez holistyczne podejście do jego rozwoju. Dyrektora Żłobka Pani Agnieszka Tomczak, dba o to aby wszystkie osoby sprawujące opiekę nad dziećmi posiadały niezbędne kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe i aby sprawowana opieka nad maleńkimi dziećmi była na jak najwyższym poziomie.  

o nas foto1

… dzieci świetnie się bawią!

Maleńkie dzieci najlepiej poznają świat poprzez zabawę. To właśnie te formy spędzania czasu, zróżnicowane zajęcia i zabawy stymulują wszystkie sfery rozwoju dzieci. W naszym doskonale wyposażonym Żłobku posiadamy profesjonalne pomoce dydaktyczne oraz bezpieczne zabawki najwyższej jakości. Organizujemy zabawy, dzięki którym czas spędzony w u nas jest jeszcze ciekawszy tym bardziej, że pomysłowość naszych opiekunek nie ma końca!

o nas foto2

… dzieci uczą się poprzez zabawę!

Zawsze dobieramy formy pracy dostosowane do możliwości dzieci. Prowadzimy m. in. zajęcia muzyczne, plastyczne z elementami sensoplastyki i gimnastykę ruchową. Chętnie korzystamy z metody W. Sherborne. Posiadamy również ciekawą ofertę zajęć dodatkowych. Maluchy mogą brać udział w zajęciach z języka angielskiego oraz z rytmiki.

o nas foto3

 …pomagamy dzieciom z problemami!

Dzieciaczki, u których rozpoznano niepokojące sygnały w rozwoju w sferze komunikacji, mowy i języka, funkcjonowania zmysłów i psychomotoryki zostają objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju. Ponadto rodzice mogą skorzystać z porad i konsultacji specjalistów: logopedy, terapeuty SI, pediatry oraz psychologa. Żłobek zapewnienia również specjalistyczną opiekę dostosowaną do różnego rodzaju deficytów spowodowanych niedostatkami rozwojowymi dzieci poprzez stymulowanie ich do prawidłowego rozwoju, uczenie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia, w tym również wyrabianie umiejętności zachowania się w kontaktach z otaczającym środowiskiem. Cała infrastruktura placówki jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W budynku zainstalowana jest winda i podjazdy dla wózków.

 

…stawiamy na ruch!

Gdy tylko pogoda na to pozwala, maluchy korzystają ze spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Do Żłobka przynależy duży plac zabaw z wieloma zabawkami, które usytuowane są pośród bujnej zieleni, chroniącej w letnie dni przed upałem. Dzieci często i chętnie korzystają z tych atrakcji podczas pobytu w placówce, również popołudniami spędzają tam czas ze swoimi opiekunami.   

o nas foto4

… dbamy o zdrową dietę!

Wszystkie posiłki są przygotowywane w naszej kuchni. Kucharze codziennie przygotowują je ze świeżych produktów. Serwowane u nas dania są zbilansowane i zawierają składniki pokarmowe niezbędne do prawidłowego rozwoju dzieci zgodnie z obowiązującymi normami żywieniowymi. Zróżnicowana, pełna wartościowych składników dieta stała się naszym znakiem rozpoznawczym. Smacznie i zdrowo jedzą u nas wszystkie dzieci, również te z alergiami pokarmowymi. Bierzemy udział w ogólnopolskim programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Zrealizowaliśmy także program "1000 pierwszych dni dla zdrowia”. Zdobytą wiedzę, którą ciągle pogłębiamy wykorzystujemy w tworzeniu codziennych jadłospisów. Organizujemy też warsztaty żywieniowe dla rodziców i dzielimy się z nimi wiedzą na temat żywienia maluszków.

o nas foto5

… dzieci są bezpieczne!

Należymy do niewielkiego grona żłobków w Polsce, które realizują program „Chronimy Dzieci”. Posiadamy do tego odpowiedni certyfikat, gdyż bezpieczeństwo maluchów ma dla nas bowiem priorytetowe znaczenie.

 

certyfikajpg

 

…mamy swoje  tradycje!    
Raz do roku, wraz z dziećmi i całymi ich rodzinami hucznie obchodzimy ,,Dzień Krasnala”. Impreza organizowana z tej okazji gromadzi zwykle kilkaset osób. Poza tym, co roku organizujemy bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny, Mikołajki i inne imprezy okolicznościowe. Pamiętamy także o naszych  jubilatach i organizujemy im urodzinki.

o nas foto6

… współdziałamy z rodzicami!

Dużą uwagę przykładamy do współpracy i integracji z rodzicami i opiekunami naszych podopiecznych. Organizujemy comiesięczne konsultacje, spotkania, warsztaty dla rodziców, zajęcia otwarte, konkursy plastyczne itp.  Rodzice są naszymi najważniejszymi i najbliższymi partnerami. Również dzięki ich zaangażowaniu, w naszej placówce panuje tak dobra i życzliwa atmosfera.

o nas foto7

… jesteśmy otwarci dla wszystkich! 

Nasz Żłobek to dziewięciooddziałowa placówka, która posiada aż 181 miejsc pobytu dopasowanych do wieku dzieci oraz ich poziomu rozwoju. Przyjmujemy dzieci z terenu Gminy Polkowice w wieku od 20 tygodnia do ukończenia 3 roku życia, a w uzasadnionych przypadkach do 4 roku życia. Budynek usytuowany jest w spokojnej okolicy, z dala od ruchliwych ulic, otoczony jest pięknym ogrodem, w którym znajdują się aż trzy bezpieczne place zabaw wyposażone w sprzęt przystosowany dla najmłodszych dzieci. Organem prowadzącym placówkę jest Gmina Polkowice.

Gmina Polkowice

 

 

o nas foto8

Od 2010 r. funkcję Dyrektora Żłobka Miejskiego nr 1 „Krasnal” w Polkowicach pełni Agnieszka Tomczak.  Z ogromną pasją i zaangażowaniem sprawuje nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem placówki oraz dba o to, aby maluszki czuły się tu jak w domu. Od czasu objęcia stanowiska dyrektora placówki wiele dobrych inicjatyw zostało zrealizowanych. Jedną z większych była rozbudowa Żłobka w 2013 r. To dzięki pozyskanym zewnętrznym funduszom budynek został powiększony i dostosowany do nowych przepisów oraz standardów. 

 

“Nie poprzestajemy na lurach, cały czas rozwijamy się i szkolimy. Bierzemy udział w konkursach, grantach i projektach. Możemy pochwalić się wieloma zrealizowanymi zadaniami skierowanymi przede wszystkim do naszych podopiecznych i ich rodzin. Podczas naszego ostatniego autorskiego projektu pn: "Radosna Rodzina", z którego jesteśmy bardzo dumni, nakręciliśmy film o naszym Żłobku.  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału przedstawiającego nasze codzienne życie”.  

 

Agnieszka Tomczak
Dyrektor Żłobka Miejskiego nr 1 “KRASNAL”
w Polkowicach